Difference between revisions of "Klasterarvutid"

From mmmv_kos
Jump to: navigation, search
m
m
 
(One intermediate revision by the same user not shown)
Line 14: Line 14:
 
== mmmv_IPC_t1 ==
 
== mmmv_IPC_t1 ==
  
Sõnum on struktureeritud fail, näiteks ProgFTE_v1, ning sessiooni-info, sõnumi ID, sessiooni ID, sessioonispetsiifiline järjenumber(pilet), sõnumi aegumisajahetk on kodeeritud failinime sisse. Klastri tärnühendus käib läbi fuajeeserveri, kasutades [[SSHFS]]'i. P2P-ühendused on samuti [[SSHFS]]'i abil.
+
Sõnum on struktureeritud fail, näiteks ProgFTE_v1, ning sessiooni-info, sõnumi ID, sessiooni ID, sessioonispetsiifiline järjenumber(pilet), sõnumi aegumisajahetk on kodeeritud failinime sisse. Klastri tärnühendus käib läbi fuajeeserveri, kasutades [[SSHFS]]'i. P2P-ühendused on samuti [[SSHFS]]'i abil. Selliste sõnumite vahetamise kataloog on rakenduse-isendi-spetsiifiline ja asub RAM-failisüsteemil.

Latest revision as of 08:35, 12 January 2020


Klastrisisesed kommunikatsioonitehnoloogiad

Klassika

  • BOINC on kasutatav ka LAN'is, ilma, et kaabakatele tasuta arvutusaega annaks.
  • PVM (Parallel Virtual Machine)
  • MPI


mmmv_IPC_t1

Sõnum on struktureeritud fail, näiteks ProgFTE_v1, ning sessiooni-info, sõnumi ID, sessiooni ID, sessioonispetsiifiline järjenumber(pilet), sõnumi aegumisajahetk on kodeeritud failinime sisse. Klastri tärnühendus käib läbi fuajeeserveri, kasutades SSHFS'i. P2P-ühendused on samuti SSHFS'i abil. Selliste sõnumite vahetamise kataloog on rakenduse-isendi-spetsiifiline ja asub RAM-failisüsteemil.