Projekti-ideed : Ideid odavate robotite koostamiseks

From mmmv_kos
Jump to: navigation, search

Projekti-ideed


Nöörkraanad

3 nööriga kraana

3 nööriga kraana korral kukub raskus 1 nööri purunemisel alla. 4 nööriga kraana korral võib 1 nöör neljast puruneda ja sõltuvalt rasuse alg-asendist see "põrandale" ei prantsata. Probleemiks on kindlasti ostsilleerimine, mis piirab rototi maksimaalset "töökiirust".

Robotjäsemed

Liigesed


Liigeste nurga mõõtmine

On olemas spetsiaalsed magnetvälja põhised nurga-andurid. Võtmefraasid: "angular position sensor" ja CORDIC. 2017. seisuga on 1 sensori hind ~5€ ning jada-liidesega sensoril on ~3 jalga.


Mootorid

Tavalised, kõige odavamad, DC-mootorid, mis on reduktoriga ühendatud. Mootorid ei asu haaratsil endal, sest sedasi püsib haarats ise kergena. Vaid andurid asuvad haaratsi küljes. Haaratsi liigutamine toimub "trossidega", nööridega, võibolla kevlar-niidiga.


Liivaprinter

Aerosoolina pihustatava liivajoa peale pihustatakse aerosoolvärvi, mis toimib liimina. Pihustada võib ka lausa mingit lahusti aurustumise põhise või epoksüüdpõhimõttel toimiva liimina välja reklaamitud ollust. Liiva ja värvi segunemine võib toimuda printimispeas. Prototüüpbil pole printimise osi vaja, s.t. printimispea võib olla kasutuses käsitööriistana. Mõeldav on ka mingi savipõhine liim, mis hoiab liiva esialgu vaid koos ja tahkeneb alles savi kuumutamisel.