Projekti-ideed : Keevitusjooterobot

From mmmv_kos
Jump to: navigation, search

Projekti-ideed


Üldidee

Kuppel on täidetud heeliumiga, mis on õhust kergem ja püsib seal kupli all, olles sedasi hästi korduvkasutatav. Mikroskeemid ja muud komponendid on jalad/pallid üles poole selga-pidi suvalise plaadi või korpuse külge liimitud, kasvõi kuum-liimiga. Robot tõstab plaadi kupli alla, heeliumi keskkonda ja siis heeliumi sees, hästi madala pinge juures, joodetakse traadid mikroskeemide jalgade/pallide külge. Jootmiseks piisab mingist enda-tehtud, väiksemast, versioonist "keevitustrafost", millel on joodetavate elekroonikakomonentide kaitseks hästi võimsad stabiltronid pandud. Jootepea on vasest kõrgemal temperatuuril sulavast materjalist, võibolla rauast. Ideaaljuhul pole korrosioon heeliumi keskkonnas probleemiks.

Sedasi pole vaja trükkplaate teha ja kogu jootmisega seonduv jääb ka ära. Jootepastaga seonduvate mürgiste aurude tekitamine jääb ära.Kompromisslahendus

Kui see miskipärast ei toimi, siis võib proovida teha mingeid mikrotange, mis muljuvad mikroskeemi jala sisse väikese lohu ja sinna sisse stantsivad väikese jootetina koguse. 3. etapina toimub pressimine ja 2 metalli vahel oleva väikese tina-koguse sulatamine suure rõhu juures. Väikesed metallkomponendid võib tellida Elist.

Teine idee on, et ühenduste lahtitulemise vältimiseks võib ühendused lõpp-toodetes ka mingi liimiga üle värvida. Võtta pintsel ja lihtsalt tõmmata või toode lausa kuhugi sisse sukeldada. Kui soojusjuhtivuse ja toote massiga probleeme ei teki, võib toote lausa kipsi valada.


Mehaanika

Pressimissüsteem võib olla mingi poldi ja mutripõhine. Võibolla mingi tiguajam.