Projekti-ideed : Kui mul oleks raha jalaga segada

From mmmv_kos
Jump to: navigation, search

Projekti-ideed

Nimekiri asjadest/teenustest, mida ma ostaks, kui mul oleks raha jalaga segada.


Kergeimini kättesaadav

OpenBSD arendus

Telliksin 3D-graafika-kaartide ning muude seadmete draiverite arendajatelt OpenBSD raiverite arendusteenuseid. OpenBSD tuuma arendajatelt telliksin kerneli arendustöid, andes neile vihje formaalse verifitseerimise kasutuselevõtu osas. Tõenäoliselt oleks üheks alam-projektiks K-framework'i arendus ja integreerimine kerneli arendustöövahenditega.


torproject.org arendus

Maksaks TOR'i arendajatele refaktoreerimise ja arendustööde eest.


Raha olemasolul teostatav

Parrot'i virtuaalmasinaga seonduvad projektid

Formaalse verifitseerimise töövahendite integreerimine Parroti virtuaalmasinasse

Mõte on, et K-framework stiilis lahendus, kus keele gramatika defineerimisel genereeritakse interpretaator ja verifitseerimis-vahendid, integreerida Parrotisse. Parrot'is endas olevaid vigu sellega ei püüa, aga vähemalt antud grammatikas kirjutatud programmi semantika järgi saab verifitseerimisvahendeid kasutavaid teste kirjutada.


Parrot'i JIT'i arendus

Telliksin mõnelt tehniliselt arukamalt sõbralt OpenCL'i kasutava JIT'i arenduse. Järgmine etapp oleks Ruby korralik portimine Parroti'le.


Avatud FPGA arhitektuuri arendus

Eelistatavalt Verilog'is, sest selle standard ei ole nii suletud kui VHDL'i standard.

Järgmine etapp oleks vastava, avatud, FPGA-kaardi mass-tootmine ja spetsifikatsiooni publitseerimine.

Esmavariant võib olla selline, et klassikalise, suletud, FPGA sisse laetakse tootja enda, suletud, vahenditega kompileeritud avatud FPGA kirjelduskood ning siis too suletud FPGA hakkab käituma nagu avatud FPGA.


Parrot'i virtuaalmasina spetsiifilise CPU arendus

Inspiratsiooni-allikaks on Java ja Forth'i jooksutamiseks mõeldud eriotstarbelised CPU-d.

Sotsiaalselt pea-aegu võimatu isegi raha olemasolul

Siin kategoorias olevad projektid on igasugu maa-maksude ja muude parasiitide tõttu sotsiaalselt teostatavad pea-aegu ainult kõige jõhkramale mafiale. Näiteks "valitsust" moodustavale seltskonnale ei pruugi meeldida, et inimesed ilma nendeta hakkama saavad ja nende ilus propakanda, mille sõnum on, et antud mafia on midagi "ülimuslikku" ja "püha", midagi "suuremat kui need valetavad sulid", on rahvale häda-vajalik nähtus milleta rahvas hakkama ei saa, lihtsameelsetele vähem-usutavamaks muutub.


Õunapuuaedade süsteem

Asja mõte on, et kõik kodutute varjupaigad, Toidupanga kliendid ja närusat pensioni saavad poole-arused vanurid saaks kogu oma toidu-vajaduse või vähemalt enamuse sellest õuna-toodetest kaetud.

Laseks paar põllutäit õunapuid täis istutada viisil, et õunapuude vahele mahub sõnniku-veo-traktoriga sõitma. Ehitaks kuhugi ligidusse ka massiivse õuna-pressi ning tuuliku koos infrastruktuuriga kogu seda kraami elektriga varustama. Huligaanide isikute teada-saamiseks lisaksin valvesüsteemi ning õunte korjamine ja moosiks keetmine koos pakendamisega peaks olema 100% automaatne, robotiseeritud.


Vesiniku-tootmis-jaam

Arendada välja vesiniku-põhine, odav, kaua vastu pidav, helikopter-lennuki mootor ning mere-tuulikutest saadava elektri abil käivitada vastav helikopter-lennuk-kiirabi-brigaadide teenistus.

Järgmine etapp on võtta kasutusele tava-lennupileti-hindadega konkureeriv lennu-marsruut-takso teenus, mis optimeerib oma marsruudi konkreetsete reisijate sihtkohtade ja algus-kohtade järgi, lennates mere kohal mere-jäävabal ajal kütuse kokkuhoiu huvides ekranoplan'i režiimis.Laus-ulmeline

Mikroskeemi-printer

Arendada välja "printer", mis paberlehtede asemel "trükib" üksikuid mikroskeemide kristalle. Asja mõte on muuta väike-tootmine ja prototüüpimine sama odavaks nagu see aastal 2014 on paber-toodete korral.

Alustuseks võiks uurida orgaaniliste materjalide põhiseid, tindi-printeri stiilis prinditavaid, juba olemasolevaid, füüsiliselt painduvaid, mikroskeemi-arendus-tehnoloogiaid, mida painduvate ekraanide transistoride loomisel kasutatakse.


Robootiline maja-ehitus

Välja mõelda, uurida, avastada, mingi materjal, millest robotid saavad odavalt, vaid elektri raha eest, tugevaid, tulekahjukindlaid, veoauto ja lennuki-kindlaid, maju ehitada. Vastav robootika välja arendada, a la teha lõpp kogu senisele ropp-kallile, kinnisvara-ärile.


Mõttetu, kuid lõbus

Lend-kala-droon

Lendav droon, mis suuremate lennukauguste saavutamise eesmärgil energiasäästlik olles ujub õhuvoolus nagu delfiinid vees.

Onlain-eheetekaupluses saab titaanist miniatuurse vesiniku või bendsiini-mootori välja printida ning siis kevlari ja muude kergete kuid tugevate riide-materjalide (sünteetiline ämbliku-siid?) abil õhuvooluga kokkupuutuvaid pindu ("tiibu") ehitada.

Projekti maksumis ilma tööaja maksumuseta: paartuhat eurot.