Projekti-ideed : Lennutranspordivahendi-tehas

From mmmv_kos
Jump to: navigation, search

Projekti-ideed


Lõpptulemus

Planeet Maa transpordivahend

Energia

Kuna tuumareaktorites tekib igasugu radioaktiivseid isotoope, siis tuumareaktori paigaldamine transpordivahendisse on välistatud. Piisab, kui on drooni-aku-vahetus-jaamade sarnaseid laadimisjaamu hästi palju, kus transpordivahend end ise, automaatselt, tankimas käia saab.


Mere-aluse tuumareaktoriga või mõne lõunamaa mere "rahvusvahelistes vetes" ulpiva päikesepatareide süsteemiga toota vesinikku, mida salvestada madalal temperatuuril, et kera-kujuliste paakide massiivi sama rõhu juures rohkem ära mahuks. Tuulikuid ei saa kasutada, sest need on igasugu lollakatele või muidu kaabakatele visuaalselt nähtaval, mistõttu nendega on üks ilge sotsiaal-läbu, supermafiale katuserahade maksmine, jne.



Funktsionaalsed nõuded

Lihtsamal juhul on tegu "vesi-lennuk-helikopteriga". Keerukamal juhul suudab see hävitajate kuulirahe ja rakettide eest ka vee-alla peituda ning seda ka vaid ~10m sügavuses vees ilma, et end veealuse kivi otsa puruks sukeldaks.


Vertikaalse maandumise võimalus nii tormisel merel kui ka peenel kõrbeliival. Maismaale saab vertikaalselt maanduda ka ilma, et kuumal suve-päeval muru/sammalt põlema süütaks. Talvel suudab end kerele koorunud jääst vabastada keresse sisse-ehitatud süsteemi abil, ilma, et tuleks puhastama ja rookima hakata. Kohevast lumest puhub end ise puhtaks. Suudab end lumest ja jääst ise puhastada ka 1m paksuse lume-hange alla uppunult, ilma, et ühtegi inimest tiivikuga tükkideks lõikaks. Oskab oma maandumis-jalad/rattad vabastada ja puhastada ka siis, kui lörtsise ilmaga maandudes on need öösel ära jäätunud lörtsi sisse kinni jäänud.


Kõik seadmed ja blikid on veekindlad, s.t. salongi, lennumasina juhtpaneelid kaasa arvatud, saab seest poolt puhastada survepesuriga, eemaldades survepesuri vee salongist lennumasina sisseehitatud vee-eemaldus-pumba automaatse sisselülituse abil. EMP-kindlus, radiatsioonikindlus. Kõigi juhtide ja reisijate pimestumise ja kurdistumise korral on võimalik juht-elekroonikat kasutada ka haptika abil, nõnda, et ohutu maandumine on ikkagi vähemalt autopiloodi abil võimalik kasvõi karjamaale.


Omab mingit vintsi-süsteemi, et hätta sattunud mägironijaid päästa.


Toodetavus

Täisautomaatselt kokku-laotav, s.t. ei mingit kallist käsitööd, 100% robotite kokku-pandav. Kui elektroonika välja arvata, siis täis-automaatne komponentide tootmine, s.t. ei mingit sellist manuaalset jukerdamist, mida Venemaal ja USA-s hävitajate komponentide koostamisel tehakse. Sisuliselt Fordilikult "odav" "kogu-pere-helikopter".

Elon Musk'ilik lahendus ei ole aksepteeritav, sest Elon Musk'i lahendus baseerub finants-trikkidel ja meeletul kogusel ropp-kallil käsitööl. Minul on aga vaja tulemuse odavuse, kiire reageerimise ja kiire skaleeruvuse huvides täis-automaatset tehast.


Eksperimendid

Alustada võiks väikestest droonidest, sest nende 100% automaatseks tootmiseks on vaja olulisemalt väiksemat investeeringut, kuid samal ajal tuleb nende täis-automaatseks tootmiseks päris palju tarkvara kirjutada ja see on hea õppe-projekt. Väikeseid ja odavaid droone on ka lihtsam müüa ning neil pole ohutusnõuded nii suured. Tootmisrobotid tuleb samuti ise teha, sest valmis-robotite hind on absurdselt suur.


Kosmose transpordivahend

Ilma mingite tuumareaktoripõhiste mootoriteta pole mõtet proovidagi.


Inspiratsiooniallikaid