Projekti-ideed : Mikrokontrollerite massiivi põhine RISC-V arvuti

From mmmv_kos
Jump to: navigation, search

Projekti-ideed


Idee on, et FPGA asemel on kasutusel mikrokontrollerite massiiv. Lõpplahenduseks sobiks suurepäraselt GreenArrays Forth'i MCU-de klaster. Esmaseks prototüübiks aga võib kasutada tavalisi mikrokontroller-plaate paar tükki. Üldidee ongi just see, et mingi muu CPU simulaatori realiseerimiseks võib kasutada erinevaid riistvaralisi lahendusi. Projekti lõppeesmärk on omandada võime luua x86 ning muude peavoolu-CPU-dega avaliku käsustiku järgi ühilduvaid CPU-sid, mis oleks tagaukse-vabad, aga võimaldavad jooksutada vastavaid virtuaalseadmeid ja seeläbi ka nendesse virtuaalseadmetesse pakendatud vanemat rakendustarkvara.


Inspiratsiooniallikaks on siin loomulikult AVR'il jooksev Linux(arhiivkoopia), kus AVR'i jaoks kirjutati mäluhaldusega suurema CPU simulaator ja Linux kompileeriti ära selle simuleeritava, täiuslikuma, CPU jaoks.


Põhimõtteliselt sobib siin ka midagi Parallella/Adapteva Epiphany laadset. Mingil hetkel võiks kasutada hoopis mõnda kiirendi-kaarti, otse emaplaadi siinile kinnituvat kiirendit. See MCU-dega variant on vaid tehnoloogia-arenduse vahe-etapp.


Teemaga Senduvat