Projekti-ideed : P2P-andmebaas

From mmmv_kos
Jump to: navigation, search

Kool: Magistridiplomi eeltöö, Projekti-ideedMotivatsioon

Luua foorum, kuhu inimesed saavad end üle TOR'i ja muu sarnase anonüümselt kasutajaks registreerida, ilma, et seda foorumit saaks tsentraalsete serverite hävitamise, elekroonikakomponentide amortisatsiooni tõttu hävimise (näiteks FLASH-mälud) või osade serverite vaenlase kätte sattumise kaudu maha võtta.

Kui postitusd on krüptitud konkreetse kasutaja võtmega, siis täidab see foorum konkreetse kasutaja personaalse, veebipõhise liidesega, maha-võtmatu, e-posti konto, rolli.


Kõrval-effekt

Kui selline foorum püsib korrektselt püsti isegi osade serverite vaenlase kätte sattumise tingimustes, siis püsib see püsti ka siis, kui vaenlase kätte sattunud serverid asuvad serveri omaniku valduses ja serveri omanik ei tea, et tema serveritesse sisse on murtud. See seik leevendab oluliselt operatsioonisüsteemile ja riistvarale esitatavaid turva-nõudeid, a la "ussitanud Apple" ja katkine aken on hübriid-klastris isegi kasutuskõlblikud, abiks olevad, operatsioonisüsteemid.


Poliitiliselt süütum motivatsioon

Õukondlastele ja NSA-le kergesti kättesaadavate "pilveteenuste" korral on tarvis varukoopiaid teha ning koormust hajutada, mistõttu tsentraliseeritud, vaid ühte tsentraalset andmebaasi-isendit omavad, arhitektuurid ei ole seoses piiratud skaleeruvusega sobivad, nõudeid täitvad.


Enterprise messaging systems tegeleb enam-vähem sama teemaga, omal moel.Viiteid


File:XL An Efficient Network Routing Algorithm Sigcomm08.pdf,


File:2013 09 16 ruutimisalgoritmi artikkel F368AC1FA62717AEAA8A76DE8EA805F0.pdf

File:2013 09 16 alla laetu Packet Routing in Dynamically Changing Networks A Reinforcement Learning Approach Justin A Boyan Michael L Littman.pdf


Akadeemilisi töid


Hajussüsteemide installatsiooni uuendamine


Arendusvahendid

klasterarvutile skaleeruv graafi-analüsaator nimega Rigel


E-post ja muud sõnumisaatmis-süsteemid


Ideoloogilisi artikleid


Inspireerivaid projekte

  • SKS OpenPGP Key server (Serverite-pilve pilvesisene võtmenimekirjade sünkroniseerimis-protokolli alased teadusartiklid.)


Krüptorahad


Lingikogumikud

infoanarchy.org planetpeer.de


P2P stiilis andmete levitamise mudelid

BitTorrent, Magnet, Distributed hashtable,

Apache Hadoop


Raamatukogundus ja arhiveerimine


Sotsiaalseid projekte


Võrgustikud

GNUnet, Chimera peer-2-peer Tor Project


Arendusest maas või moraalselt vananenud

I2P freenet,