Projekti-ideed : Robootiline logistikasüsteem

From mmmv_kos
Jump to: navigation, searchSiseruumis kasutatav väikeste komponentide halduse süsteem

Selleks, et kalleid haaratseid vähem kuluks, on tööd väikeste robotite vahel jaotatud nii, et on olemas "kallurautod" ja siis on olemas "kraanad/ekskavaatorid". Kraanad on 3 teljega, konteinerite-kraanasid matkivad, väike-robotid, mis võivad tegelda nii peale-laadimise kui hilisema maha-laadimisega. Kalluritele võib võimaldada "ümberpakendamisjaaamas" täis lahtritega kastike maha veeretada ja tühi lahtritega kastike peale veeretada.


Droonid

Droonid on elekrimootoritega, aga lisaks siseruumides lendamiseks mõeldud akudele on neil vedelkütusepõhised elekrigeneraatorid ("fuel cell"), mis kasutavad SR-71 kütuse laadset põlemiseks katalüsaatorit vajavat "zip-kütust". SR-71 kütust ei pidavat olema võimalik normaalrõhu juures tikuga üldse süüdata, s.t. kui tahta tikku kustutada, siis tiku kustutamiseks võib selle visata SR-71 kütusega ämbrisse, umbes nagu tegu oleks vee-ämbriga.


õhus püsimiseks peaks vaatlusdroonid ja "suure-tuule-dirižaablid" olema voolujoonelised dirižaablid, mis on täidetud UV-kiirguses looduses kergelt labuneva heeliumi-vahuga, mille pulber ei ole sissehingates kanserogeenne. Erinevalt käsnast on selle vahu heeliumi-mullid suletud. Mullid võivad merepinnal olla alarõhuga. Dirižaabli "õhupalli" osa võib moodustada klassikalise paagi asemel silindri, mille keskel on kas propeller või midagi muud. Sedasi on õhupall ühtlasi ise-endale lennuki-sabaks, ilma, et ta vastu tuult lennates saba näol lisa-takistust omaks. Õhupalli silindri vastutuult olev serv ei ole sile, vaid on betoonist lainetõkke kombel sik-sakiline, "ogaline". Sedasi on tal, oletatavasti, veel väiksem õhutakistus. Õhupalli tagumine osa on tuulevilina vältimiseks samuti sik-sakiline. Sellise dirižaabli üheks eripäraks on, et kui teda kuulipildujast tulistada, siis kaotab ta vaid osa oma kandev-heeliumist ja ülejäänud kandev-heelium täidab oma ülesannet ilma, et selleks midagi ekstra teha oleks vaja.


Köieronijad