Projekti-ideed : Robootiline telk või müügiputka

From mmmv_kos
Jump to: navigation, search

Projekti-ideed


Üldidee on, et robootiliselt lahti-pakkival telgil pole eriti täpset robootikat vaja, piisab, kui see ennast liigutab. Rasked asjad peavad telgil nii kui nii maa-ligi olema.


Mehaaniline idee #1

Liigesed liiguvad nööride-kaablite kaudu, umbes nagu vanaaegsete lennukite tiibade osad ja saba. Mootorid kaablite liigutamiseks asuvad maas, maa ligidal. Lihtsam variant võib olla lausa ilma mootoriteta, kus inimene vaid tõmbab nöörist ja telkgi skelett pakib ennast lahti. Üks idee on teleskoop-torud, kus kaablid liiguvad kõik vaid torude sees, kuid saab kasutada ka kunagise halogeen-laua-lambi-varre stiilis lahendust, kus tekib 5-kraadi kuni 355 kraadi liikuv liiges. Odavalt, lihtsalt.Telgi korral pole liigeste kulumine ka probleemiks, sest liigeseid liigutatakse harva, peamiselt vaid telki lahti ja kinni pakkides. Seega peeneid kuullaagreid ega midagi sellist pole tarvis, niiöelda aukudest ja pulkadest piisab. Nööriks võib sobida ehk prototüübi korral isegi painduv pesunöör. Telgi paisumisel on ehk vaja, et telgi jalgade otsas oleks mööblil kasutatavad piisavalt suure raadiusega kummi-rattad. GUI on mobiili ja Bluetooth'i-põhne. Mootorite varutoiteks on auto sigaretisüütaja auk. Asi kasutab laetavaid, standard-suurusega, patareisid, mida ta ka ise päikesepaneeliga natuke laadida üritab.


Telgiriideks on esmaabi-pakkides kasutatavad foolium-tekid kombineeritult mingi keskajaga sobivat värvi riidega. Võibolla on riideks mõni hästi õhuke siid.


Mehaaniline idee #2

See idee tegelikult ei ole originaalne, vaid migis põgenikelaagris oli väga suur angaar-telk umbes sama ideega. Idee on, et telgi kandevtalad on kummipaadi stiilis suure rõhu all olevad, täispuhutavad, torud ja telk ajabki ennast ise, automaatselt, õigesse asendisse kui need torud kompressoriga täis pumbata. Järgi jääb vaid telk kuidagi raskustega või nööridega maa külge kinnitada, et tuul seda minema ei puhuks. Sarnaselt kummipaadile võib olla kasutusel eri piirkondi erinevate ventiilidega, aga kuna väikese telgikese korral pole telk nii turvakriitiline element, siis võivad need erinevad piirkonnad/talad olla omavahel ühendatud, et ühest ventiilist selle täis saab puhuda. Talad on kaetud mingi tulevastase materjaliga, võibolla ülekummitatud fiiberklaas-riidega, et kui keegi suitsukoni maha viskab ja see hõõguvana tuulega tala juurde satub, siis ei toimuks süütamist ega ka talasse augu sisse sulatamist. Tuleb vältida ka olukorda, kus telk süttib ja siis see põlev kumm telgis olijatele langeb, mistõttu telgi seinad peaks pigem olema millestki hästi õhukesest, võibolla koormakatte-materjalist, et seda põlevat materjali võimalikult vähe oleks.