Projekti-ideed : Statsionaarse seadme korpus

From mmmv_kos
Jump to: navigation, search


Nõuded

  • Kui elekroonika põlema süttib, siis korpus peab toimima nagu grillahi, kust tulekolle edasi ei levi.
  • Kui üleval korruse naabritel veeujutus tekib, siis korpuse sisse ei tohi vesi sattuda.
  • Korpuses asuva elekroonika toodetud soojusenergia tuleb korupsest välja viia.
  • Korpuses asuva elekroonika poolt tekitatud elekromagnetiline müra tuleb varjestada.
  • Korpuses asuvat elerkoonikat tuleb kaitsta EMP ning välise elekromagnetilise müra eest, võimaldades korpuse sisemuses tekitada analoog-elerkoonikale ja digitaalelekroonikale elektromagnetilise müra suhtes üksteisest eraldatud piirkonnad.
  • Korpus ei tohi õurõhumuutuste tõttu mehhaanilise pinge alla sattuda, s.t. korpuse sisemine rõhk peab võrduma välise rõhuga.
  • Süsteem peab olema tuleohutu nii püssirohutolmuga täidetud ruumis kui ka hapniku ja vesiniku plahvatusohtliku segu anumas.


Potensiaalseid Tarnijaid


Uit-ideid

Tule vastu aitab savi, varjestuseks sobib savi-anuma siseküljel olev foolium ja elekroonika uputada mootoriõli sisse, mis on koos elekroonikaga kummist "kütusepaagis". Õlist läheksid läbi mingid radiaatorid. Autode automaat-käigukastiõlid on "oksüdatsioonikindlad" ehk halvasti põlevad ning kõrgetel temperatuuridel "kõrge viskoossusega". Alumiiniumit saab tavalise lõkke peal sulatada ja sellest saab enda 3D-komponente valada.


Prototüübi-kandidaat 1

Auto käigukastiõliga täidetud metallist kommikarp, mis on suuteline välise rõhu muutudes, näiteks merepõhja jõudes, deformeeruma ilma, et puruneks. Võibolla on karbi sees ka väike, kontaktide-vaba, sama õliga täidetud, samm-mootor, mis seal õli ringi ajab. Metallkarp juhib kuumalt õlilt soojuse välis-keskkonda. Kuna see elekroonika seda metallkarpi nii kuumaks ei aja, et kumm sulama hakkaks, siis asfaldile kukkumise talumiseks on tal nurkadele ja servadele ümber pandud kummist "tungrauad", pehmendused. Võimlemismatitükid ei kõlba, sest need ei peaks mere põhjas vastu. Ideaalne kummimaterjal võiks olla üles sulatatud vana auto-rehv, mida fooliumiga polsterdatud savivormi valades saab erinevaid komponente luua. Foolium savivormis on kummi sealt kätte-saamiseks ja savivormi põhjas peaks olema ka auk, mille foolium katab ära, aga mille roll on võimaldada sealt kaudu torkimise abil kummikomponenti savivormist välja lükata.


Prototüübi-kandidaat 2

3D-prinditud, õlikindlalt suletav, plastmass-korpus, mis merepõhja jõudes suudab purunemata deformeeruda ja omab "palju" õlist läbi minevaid, väliskeskkonnaga ühendatud, "radiaatori-käike". Oluline on, et karbi seesmise rõhu tõstmiseks mõeldud deformeeruv osa deformeeruks ennem, kui "radiaatorikäigud" purunevad. Plastmasskorpusel võivad olla soojusjuhtivuse suurendamiseks ka mõned eraldi lisatavad metall-plaadikestest komponendid. Sedasi peaks ka 3D-printimine odavam tulema.


Labasemal juhul on tegu vaakumis koostatud kummipaagiga, mis sisaldab õli ja arvutit, ning siis see kummipaak on pandud mitte-veekindlasse metll-korpusse, mis kaitseb EMP ja mehhaaniliste vigastuste eest.


Õli asemel on võimalik kasutada ka vedelaid isoleer-materjale, mida elekroonikatarvete poest saab.

Kuivamaa tingimustesse sobiv korpus

Prototüübi-kandidaat 1

Vesilõikusega tehtud metall-skelett, millele on peale tõmmatud fiiberklaasriie. Fiiberklaasriide sisse võib veel Faraday puuriks panna mingi metall-võre. Asi, sealhulgas fiiberklaasriide kinnitus skeletile, seisab koos metall-skeleti külge kruvitud poltide ja mutritega.


Prototüübi-kandidaat 2

Saaremaa pilliroo-katuse toimimispõhimõttest inspireeritud lahendus, kus on pilliroo asemel kasutatud üksteisest õhuvahedega eraldatud plekiribasid, ideaalis plekk-rennikesi, V-kujulisi profiile, mille V-kujulise profiili teravam tipp on alla poole, nõnda, et rennile langev vesi jääb renni sisse. Selliseid hästi tihedalt, õhuvahedega, üksteise kohale, kaldu, panna, nõnda, et soe õhk mis alt üles tõuseb, saab ilusti suhteliselt "voolujoonelist" teed pidi välja, aga peale langev vesi voolab elekroonikast mööda. Korpus võib olla L-kujuline metallplaat, millel on täisnurkse kolmnurga hüpotenuusiks nendest alumiiniumist V-profiilidest laotud "rookatus". Rookatuse all on veel igaks juhuks suhteliselt tihe, aga aukudega, fiiberklaasist võrk viimaste piiskade ära-juhtimiseks. Võrk toimib vee pindpinevusjõu abil. V-profiilide jaoks tasandisse laserlõikuse või vesilõikusega tehtavate V-kujuliste aukude nurk sõltub V-profiili tasandiga lõikumise nurgast. L-kujulise metallplaadi võib paluda luua vihmaveetorude plekksepatöid tegeval osapoolel.


Tolmu vältimiseks on korpuse põhjas tolmuimeja HEPA filtri kaudu õhku sisse imav ventilaator, mis tekitab korpuse sees suhteliselt tolmuvaba õhu abil ülerõhu. Kuigi, modulaarsuse huvides võib see puhta õhu kompressor olla ka eraldi seade, Juhtmed väljuvad ja sisenevad korpusse põhjast. Katuse osa käib kaanena pealt ära.


Ventilaator võib olla kleeplindiga kinnitatud HEPA-filtri külge. HEPA-filtri serv võib olla eelnevalt üle tehtud vannitoa-silikoonist randiga, mis on ära kuivanud. Korpuse põhjas võiks olla HEPA filtrist natuke väiksem auk ja HEPA-filter läheb sinna augu kohale, nõnda, et tema silikoon-rant osutub "kummitihendi" analoogiks. Põhja sees võiks olla veel paar auku, mille abil HEPA-filter nööride või juhtmete abil põhja külge seotakse. Neid auke pole vaja tihendada, tihendus on tarvilik vaid selleks, et ventilaator ei võtaks õhku korpuse seest, korpuse sisemise ülerõhu tekitamine efektiivsem oleks, ning et tolmuse õhu voolud suubuksid HEPA-filtrisse.