Projekti-ideed : Toiteblokk

From mmmv_kos
Jump to: navigation, search

Projekti-ideed


Motivatsioon

Võrgust sõltuv videovalvesüsteem kukub elekrikatkestuse ajal maha. Võrk kukub elekrikatkestuse ajal maha, sest tavalised ruuterid ja switchid vajavad voolu ning ei ole läpakate kombel oma enda akuga.


Realisatsioon

Ruuteri, switchi, Raspberry Pi, jne. 12V, 24V, 5V, jne. toitejuhe (mõnikord USB-juhe) torgata toiteblokki, mis realiseerib tavaliste, standardsete, laetavate patareide põhise, väikese, vaid madalpingetega opereeriva, UPS'i.

Toiteblokk on mikrokontrolleri-põhine, turvalisuse kaalutlustel pakub lugemis-API-t (päring-vastus stiilis) vaid üle optilise kanali, mis võib olla täiesti aeglane, koosneda august, mille põhjas on fotodiood, ning juhtme otsas tolgendavast, otse mikrokontrolleri jalalt vilgutatavast, valgusdioodist.

Peamine põhjus, miks valmis lahendused ei kõlba, seisneb nende nüriduses, aku mõttetus ülelaadimises, tava-patareide asemel spetsiaal-aku kasutamises.


ADC külge ühendatud terimotakisti abil mõõdab mikrokontroller patareide temperatuuri. Ümberlülitamine laadimiselt toite peale toimub tavaliste mootori-releede abil. Sisend-pinge läheb diood-silda.

Patareide laadimisel-tühjendamisel kasutatakse mingit füüsikalist mudelit ning iga patarei mõõdetakse ja laetakse eraldi, üksikult, s.t. ei ole vaja mõelda, millised sisestatud laetavatest patareidest on vanad ja millised uued.


Sisend

  • Klassikaline USB;
  • Päikesepaneelid;
  • Mõni poest ostetav, kuni 24V peal toimiv, tava-adapter. Pinge-regulaator peaks taluma vähemalt 36V sisendpinget.


Hind

Komponentide aksepteeritav hind: 60€ Mittetulunduslik, häkkeritele suunatud, müügi-hind ilma patareideta: 100€


Ideaalis: 25€ komponendid ja 50€ mittetulunduslik häkkeri-hind.

Mitte-häkkeritele, kommertskasutusse, on müügi-hind 300€ tükk, ilma patareideta. Alates 15-nest koopiast on müügi hind 200€/tükk.


Põhjus, miks sama raha või väiksema raha eest saadavad läpakad ja mobiiltelefonid ei kõlba, seisneb selles, et need on lohakalt disainitud. Läpakatel laetakse nürimeelselt akut kuni see UPS'i aku põhimõttel läbi läheb. Mobiiltelefonidel pidavat kohati aku olema tarkvaraliselt LÜHISTATAV ning osadel mobiilidel pidavat raadiosideühenduse CPU jagama tava-CPU-ga mälu, olles sama-ajal avatud raadioteel saabuvatele, tüüpiliselt silumisel kasutatavatele, käsklustele.