Projekti-ideed : Trükkplaadiprinter

From mmmv_kos
Jump to: navigation, search

Projekti-ideed

Põhjus, miks trükkplaadid on paremad kui keevitatud traadid/juhtmed, seisneb selles, et trükkplaadi korral on võimalik elekrisignaali levimise teekonna pikkust täpselt paika panna. Andmesideühenduse korral on oluline, et digitaalsignaalid jõuaks ühest mikroskeemist teise teatud määral sama-aegselt, võttes arvesse ka mikroskeemi pakendi siseste radade pikkusi.

Metallpulbripõhine idee

Tolm + laser

Vasega hästi märguval plaadil, võibolla mõni klaas, on ühtlaselt laotatud vase-tolm. Laser sulatab radade kohalt tolmu üles. Võibolla kõlbab ka mõni tinatolmu ja jootepasta segu ehk tinapasta, eriti kui sinna on sisse segatud liivatera-suurusi, oksiidivabu, vasetükikesi, sisuliselt vase saagimise pulbrit, mida saab vaske inert-gaasis saagides.


Metalliprinter

3D-printer, kus materjaliks on plastmassi asemel tina või vask.


Elektrit juhtiv värv

Grafiitlakk

Dititaalmikroskeemide korral, mis vähe voolu tarbivad, pole grafiitlaki ja grafiit-värvi elektriline takistus probleemiks, mistõttu signaalirajad võib kõik grafiitlaki või grafiit-värvi põhised teha, kasutades žabloon-tehnikat. Kuna toitel on vaid 2 sidusat graafi, + ja -(ehk maandus), siis võibolla saab kasutada lahendsut, kus isoleerlaki ja mingi muu materjali kihid laotakse vaheldumisi grafiitlaki kihtidega ning kihtidevahelised ühendused on realiseeritud kasutades mingeid alusplaadist läbi minevaid metall-postikesi, näiteks neid standardseid klemme, mis on mõeldud augulisele makettplaadile tinutamiseks.


Hõbevärv

Kasutada mingit plotterit. Kuna hõbevärv maksab päris palju, siis šabloonide kasutamine oleks hõbevärvi raiskamine, rääkimata siis šabloonide endi maksumusest.