Projekti-ideed : Trükkplaadiprinter

From mmmv_kos
Jump to: navigation, search

Projekti-ideed

Põhjus, miks trükkplaadid on paremad kui keevitatud traadid/juhtmed, seisneb selles, et trükkplaadi korral on võimalik elekrisignaali levimise teekonna pikkust täpselt paika panna. Andmesideühenduse korral on oluline, et digitaalsignaalid jõuaks ühest mikroskeemist teise teatud määral sama-aegselt, võttes arvesse ka mikroskeemi pakendi siseste radade pikkusi.

Metallpulbripõhine idee

Tolm + laser

Vasega hästi märguval plaadil, võibolla mõni klaas, on ühtlaselt laotatud vase-tolm. Laser sulatab radade kohalt tolmu üles. Võibolla kõlbab ka mõni tinatolmu ja jootepasta segu ehk tinapasta, eriti kui sinna on sisse segatud liivatera-suurusi, oksiidivabu, vasetükikesi, sisuliselt vase saagimise pulbrit, mida saab vaske inert-gaasis saagides.


Metalliprinter

3D-printer, kus materjaliks on plastmassi asemel tina või vask.


Elektrit juhtiv värv

Grafiitlakk

Dititaalmikroskeemide korral, mis vähe voolu tarbivad, pole grafiitlaki ja grafiit-värvi elektriline takistus probleemiks, mistõttu signaalirajad võib kõik grafiitlaki või grafiit-värvi põhised teha, kasutades žabloon-tehnikat. Kuna toitel on vaid 2 sidusat graafi, + ja -(ehk maandus), siis võibolla saab kasutada lahendsut, kus isoleerlaki ja mingi muu materjali kihid laotakse vaheldumisi grafiitlaki kihtidega ning kihtidevahelised ühendused on realiseeritud kasutades mingeid alusplaadist läbi minevaid metall-postikesi, näiteks neid standardseid klemme, mis on mõeldud augulisele makettplaadile tinutamiseks.


Hõbevärv

Kasutada mingit plotterit. Kuna hõbevärv maksab päris palju, siis šabloonide kasutamine oleks hõbevärvi raiskamine, rääkimata siis šabloonide endi maksumusest.


Tätoveerimis-masina stiilis graveerija

(Lisavõtmefraas otsimiseks: mikroskeemide prototüüp-tootmine.)

Toksida seal, kust soovitakse vaske maha saada, tätoveerimis-masina-sarnaselt pind krobeliseks, suurendades sedasi sealse ala vase pinna pindala. Seejärel söövitada kogu plaati, ilma, et mingeidki maske, lakke, kasutaks. Kuna toksitud alal on vase ja söövitava vedeliku kokkupuutepindala suurem, söövitub sealt kiiremini kui mujalt. Sarnast ideed võib proovida kasutada teravik-mikroskoobiga.


Lisa-idee on, et toksimis-nõel panna mingi suhteliselt suure pinge alla, uputada trükkplaaditoorik mingisse vesilahusesse ja siis kraapida, nii et toksimis/kraapimis-nõela ligidalt laguneb elektrit juhtiv kiht kiiremini kui mujalt. Trükkplaadi elektrijuht peab olema aktiivsemast metallist kui kraapimis-nõel. Võibolla kõlbab sarnast ideed kasutada ka teravik-mikroskoobiga. Sellisel juhul võib isolaatoriks proovida kasutada trükkplaadi-elektrijuhi oksiidi, mida võiks saada hapnikus kuumutades.