Projekti-ideed : mmmv distrocomponents t1

From mmmv_kos
Jump to: navigation, search

Projekti-ideed


Antud lehekülg on technology.softf1.com/mmmv_distrocomponents_t1/ mustandite, ideede ja sodi-podi kogumiseks.


Koearvuti

tessellation.cs.berkeley.edu(arhiivkoopia) ja selle 2016_11 seisuga "elusam" analoog, Akaros (koodihoidla), on sisuliselt elegantseks viimistletud arvutiklaster. Võtmefraasiks on liivakastidele allokeeritud riistvara-ressurss, mis on GARANTEERITULT OLEMAS ja ka GARANTEERITULT PIIRATUD. Krüptitud kanalite jaoks on vaja ammu-ammu planeeritud kiiret ja toimivat krüptoalgoritmi realisatsiooni. Krüptotarkvara ja krüptokanalit kasutav tarkvara loevad-kirjutavad kõik Linux'i toru-faile ning need on siis netcat'i või socat'iga või mõne muu komponendiga ühendatud üle mis-iganes muu reaal-aja-kanali, TCP/IP või Raspberry Pi IO külge ühendatud modemi või mida just vaja. Krüptoalgoritm peaks olema kirjutatud ParaSail'is.


Põhjus, miks klassikaline SSH ei kõlba, seisneb SSH-teekgi ja üldse realisatsiooni viletsuses. Kui on hädasti vaja midagi SSH-ga ühendada, näiteks selleks, et adaptri arendusmustri abil kasutada mingit muud tarkvara, mis on SSH-ga tööle pandud, siis saab torusid teha.


Loodav klaster tegelt matkib, on analoogne, mikro-teenuste ("microservices") arhitektuuriga. Serveri korral pole rakkudel kõigil oma enda IP-aadressi tarvis, s.t. piisab ühest avalikust serverist ja ülejäänud rakud, näiteks kari Raspberry Pi-sid, võivad olla NAT'i taga. Raspberry Pi-d võiks riiuli asemel olla klaaskiust tulekustutusmati külge tikitud, sest sedasi võtavad nad seinal vähe ruumi ja ei vaja rasket, keeruliselt paigaldatavat, riiulit, kust nad ka kergesti maha kukkuda saavad. Raspberry Pi-dega klaas-vaip sobib hästi ka autodesse, bussidesse, laevadesse, lennuvahenditesse, ühesõnaga, kohtadesse, kus on vibratsioon, eriti kui see vaip on riputatud kasutades vedrusid ja kummipatju.


Java liivakasti ja veebilehitseja-JavaScript-i idee

Linuxi klastril võib liivakasti kandidaadina uurida LXD nimelist tarkvara, kuid üldiselt see Microsoft Word'i makroviiruste allika idee on lausa laiemat uurimist leidnud:

File:Resource Control of Untrusted code in an open Network Environment by Paul B Menage.pdf


Lisaideed ja projekti-ideede viited